Zespół Placówek Specjalnych
Zespół Placówek Specjalnych - baner
STRONA GŁÓWNA
Zespół Placówek Specjalnych
SP12, BS7
Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 12, Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia Nr 7
ORW
Ośrodek Rewalidacyjno Wychowawczy
INTERNAT
Internat
65-cio lecie Zespołu Placówek Specjalnych
E-dziennik
E-dziennik
Legnica - z nią zawsze po drodze
BIP
BIP

WYDARZENIA

I MikołajkowyTurniej Piłkarski KKN Miedź Legnica CUP- 2018.

W dniu 06.12.2018 reprezentacja piłkarzy ZPS Legnica w składzie: D.Hermaszuk, M.Baruś, P.Fylak, S.Małecki, A.Kucikiewicz, J.Michlewicz, D.Lipa i A.Dwojak zajęłaIV miejsce w I Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Impreza odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica w hali sportowej przy ul.Lotniczej w Legnicy. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale oraz niespodziankę od Św. Mikołaja. Zawodników ugoszczono ciepłym posiłkiem oraz kolorowymi i zdrowymi przekąskami.

01 02 03
04 06 05

Warsztaty "ŚWIĄTECZNE"

Jak co roku przed Świętami Bożegonarodzenia w naszej Placówce dbywają się warsztaty. Prace wykonywane przez uczniów, na każdym etapie edukacyjnym, zostają wyeksponowane na kiermaszu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży prac zasilą pracownie: "ceramiczną" i "szycia". W tym roku pod okiem Pań: Renaty Zabłotnej i Grażyny Jastrzębskiej - uczniowie wykonali choinki z gliny, choinki z włóczki oraz kartki świąteczne.

01 02 03
04 05 06
01 02 03

Szkolna Zabawa Andrzejkowa - 29.11.2018 r.

W dniu 29.11.2018 w Zespole Placówek Specjalnych przy ulicy Tatrzańskiej odbyła się szkolna zabawa andrzejkowa. W imprezie wzięli udział uczniowie SP12, SPdP oraz MP5. Podczas wspólnej zabawy podopieczni poznali polskie tradycje i obrzędy andrzejkowe, wzięli udział w warsztatach plastycznych, wróżbach, zabawach ruchowych przy muzyce oraz zabawach rozwijających umiejętności komunikacyjne systemem MAKATON. Na wszystkich uczestników czekała niespodzianka – słodki poczęstunek.

01 07 02
03 04 05 06

(Za)biegamy o pamięć odzyskania niepodległości - Bieg Niepodległości 2018r.

W dniu 9 listopada uczniowie ZPS przy ul. Tatrzańskiej wzięli udział w Legnickim Biegu Niepodległości zorganizowanym w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zmagania sportowe tradycyjnie poprzedziło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego oraz zapalenie 100 pochodni. W grupie biegowej dzieci i młodzieży wystartowali: Klaudia Szpałek, Grzegorz Kosowski, Andrzej Kucikiewicz, Andrzej Dwojak, Piotr Fylak oraz Filip Balicki. Pamiątkowe medale wszystkim uczestnikom biegu wręczył prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

03 01 02 04

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie SP nr 12, SPdP  oraz dzieci z MP5 w Legnicy przy ulicy Tatrzańskiej uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. 
W tym dniu od samego rana poszczególne klasy mały przydzielone poszczególne zadania:

ZADANIA: (w godzinach od 8.00 do 10.40)

 1. Przedszkole, SP kl. 1-3 – tworzą  książeczki  pt.: „ ORZEŁ” lub „ POLAK”. 
 2. SP kl. 4 -8 - TORT NA 100 ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.
     kl. 4a,– ubijanie śmietanki i zabarwianie, przekładanie kremem tortu.
     kl. 4b+5a – nasączanie biszkoptów pączem, przekładanie tortu kremem.
     kl. 5b+6b – przygotowanie blatów biszkoptu do przekładanie kremem.
     kl. 6a  - przygotowanie i dekoracja tortu serduszkami z masy cukrowej.
     kl. 7a – nakrywanie do stołu, ustawianie talerzyków i łyżeczek.
     kl. 7b – przygotowanie czerwonej galaretki i dekoracja tortu.
     kl. 8 – dekorowanie tortu świeczkami.
 3. SPDP
    Rozgrywki „szczypiorniaka”
    Klub Poszukiwaczy Tajemnic - ” Co się wydarzyło 100 lat temu? – przygotowanie prezentacji.

ZADANIA: (w godzinach 10.40 – 12.25)

 1. Uroczysty apel.
 2. Godzina 11.11 – „ Rekord dla Niepodległej”  - wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.
 3. Występy uczniów dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości.
 4. Rozstrzygnięcie konkursu „Orzeł Biały”.
 5. Finał dmuchanie świeczek na torcie - degustacja.

                                                                                           
Uroczystość z okazji 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy od wzięcia udziału w ogólnonarodowej akcji pn. : „ Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 w uroczysty sposób wybrzmiał „ Mazurek Dąbrowskiego – czyli nasz hymn narodowy. Każdy uczeń, z tej okazji  przyozdobił się pięknym biało – czerwonym kotylionem. To bardzo piękny prezent dla naszej Ojczyzny.  Kolejne prezenty – to występy przedstawicieli poszczególnych klas, którzy podzielili się z nami swoimi talentami artystycznym: recytując wiersze, śpiewając piosenki, prezentując swoje prace plastyczne. Prezentację rozpoczęli nasi najstarsi koledzy i koleżanki ze szkoły zawodowej, opowiadając o wydarzeniach w historii Polski, które doprowadziły nas do wolności. Następnie Pani Dyrektor Beata Kocot, odczytała wyniki konkursu pt.: „ Orzeł biały” i wręczyła uczniom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości Przewodnicząca Szkoły Ola zaprosiła wszystkich do wspólnego zdmuchnięcia 100 świeczek na sporządzonym przez uczniów klas 4 - 8 SP biało – czerwonym torcie! Tort był oczywiście przepyszny! Uczniowie SPDP uczcili ten wyjątkowy dzień dodatkowo na sportowo! Rozegrali mecz w tzw.: „ Szczypiorniaka” rzucając do siebie nie piłką ale własnoręcznie wykonanym gałgankiem! Nie liczył się wynik ale świetna zabawa!.

01 100lat 02 100lat 03 100lat
04 100lat 05 100lat 06 100lat
07 100lat 08 100lat 09 100lat 10 100lat

Ogólnopolska Akcja „MY NIE GRYZIEMY” - 08.11.2018 r.

Dnia 8 listopada 2018 r.  przedszkolaki i uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy (Miejskie Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Przysposabiająca do Pracy)  wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „MY NIE GRYZIEMY”, której organizatorem była Fundacja Ewy Naworol. Program szkolenia dostosowano do każdej grupy wiekowej,a jego celem byłaszeroko pojęta edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami. Nasi podopiecznizostali wyposażeni w wiedzę: co robić w przypadku ataku psa, jak odczytywać mowę zwierząt, a także, jak być odpowiedzialnym opiekunem czworonoga. Podczas spotkania uczniowiemielirównież okazję posłuchać rytmu bicia serca psa, oraz poznali zasady udzielania pierwszej pomocy czworonogom. Zajęcia odbywały się w amerykańskiej ciężarówce zmobilną salą edukacyjną. Wzięły w nich udział psy:  labrador o imieniu Wito i szczeniaczek Fiona. Przeprowadzone szkolenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i przebiegało w przesympatycznej atmosferze.

01 02 03 05 04

Zajęcia edukacyjne pt. „Kartka dla Niepodległej” w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej, Filia w Legnicy - 07.11.2018 r.

W dniu 7 listopada 2018 r. uczniowie  SPdP  pod opieką  p. Beaty Ładowskiej - Borek uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. Kartka dla Niepodległej” w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej, Filia w Legnicy. Celem zajęć było rozwijanie postaw patriotycznych, szacunku do historii oraz symboli narodowych. Podczas spotkania uczniowie oglądali film o powstaniu państwa polskiego, utrwalili wiadomości na temat symboli narodowych,  wykonywali ćwiczenia z mapą, odpowiadali na pytania bibliotekarza. Na zakończenie zajęć młodzież wykonała prace plastyczne.

01 02 03
04 05 06 07 08

Hydropolis - 07.11.2018 r.

7 listopada 2018r. klasy 2a oraz 2b+3b odwiedziły Wrocław. We Wrocławiu uczniowie szukali krasnali a także oglądali wystawę w Hydropolis: Centrum nauki i wiedzy o wodzie.

01 02 03
04 05 06

Po raz ósmy  pobiegliśmy dla Jana Pawła II - 16.10.2018 r.

16 października 2018 roku  24. uczniów Zespołu Placówek Specjalnych wzięło udział  VIII Legnickim Biegu Papieskim. Zmagania sportowe odbyły się w  hołdzie Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II w 40. rocznicę powołania na Stolicę Piotrową. Honorowy patronat nad Biegiem objął biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Najlepszymi biegaczami okazali się: Mirosław Baruś, Andrzej Dwojak, Dominik  Lipa, Agata Drzazga, Paulina Stosik ora Zofia Polakowska. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal.

02 01 03 04

„Moje małe muzykowanie” w Bibliotece Publicznej, Filia nr 7 – 11.10.2018r.

W dniu 11.10.2018 r. w Bibliotece Publicznej, Filia nr 7 odbyło się spotkanie z pedagogiem muzyki- p. Janem Plewczyńskim pod hasłem „Moje małe muzykowanie”, w którym uczestniczyło 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 pod opieką nauczycieli oraz organizatora - p. Beaty Ładowskiej-Borek. Podczas zajęć dzieci mogły zobaczyć różne instrumenty muzyczne, poznać ich brzmienie, oraz stworzyć pod kierunkiem muzyka „małą orkiestrę”.

01 02 04 05
03 06 07 08 09

Jesienne wędrowanie – Szlakiem Bitwy nad Kaczawą - 06.10.2018r.

W ramach realizacji szkolnego programu „Moja mała Ojczyzna” uczniowie ZPS przy ulicy Tatrzańskiej w Legnicy wzięli udział w wycieczce Szlakiem Bitwy nad Kaczawą. Głównym założeniem jesiennego wędrowania było: poznanie wydarzeń historycznych związanych z Legnicą,  zwiedzenie Dunina jako jednego z największych i najbogatszych pod względem liczby znalezisk archeologicznych cmentarzysk kultury łużyckiej w Polsce, rozwijanie umiejętności organizacji bezpiecznego i aktywnego spędzania  wolnego czasu oraz integracja środowiska uczniowskiego.

01 02 03 04

Jesienne zmagania sportowe - 26.09.2018r.

 W dniu 26.09.2018r. uczniowie ZPS w Legnicy przy ul. Tatrzańskiej wzięli udział w Jesiennym Dniu Sportu. Głównym celem imprezy była aktywizacja uczestników do samodzielnego podejmowania aktywności ruchowej, rozwijanie umiejętności organizacji wolnego czasu oraz integracja środowiska uczniowskiego. Program zmagań sportowych obejmował następujące konkurencje: bieg na dystansie 200m, skok w dal z miejsca oraz rzut do celu. Zwycięzcami trójboju lekkoatletycznego okazali się: S. Małecki, M.Baruś, D.Hermaszuk, W.Kasperkiewicz, A.Skrzydlewska, A.Yermoła, D.Lipa, R.Łabęcki, A.Wydrych ,D.Wierzbicka, Z.Polakowska i M.Berezecka.

01 02 03
04 06 05

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018-2019

Dzień w którym rozpoczyna sie nowy rok szkolny to wyjątkowy dzień w życiu każdego ucznia. Po długiej wakacyjnej przerwie - powrót do szkoły.
Dyrektor Pani Bożena Zakowicz oraz Pani Beata Kocot serdecznie powitały wszystkich zgromadzonych uczniów, szczególnie pierwszoklasistów oraz dzieci przedszkolne wraz z rodzicami.
Życzymy Wam, drodzy uczniowie dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu, mnóstwa sukcesów w konkursach i zawodach sportowych. Nauczycielom życzymy cierpliwości i wytrwałości, satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu sukcesów w pracy dydaktyczno-wychowawczej, natomiast pozostałym pracownikom szkoły- spokoju i zadowolenia z pracy.

BAZA LOKALOWA
45.jpg33.jpg19.jpg13.jpg43.jpg17.jpg31.jpg25.jpg14.jpg29.jpg38.jpg34.jpg23.jpg42.jpg30.jpg04.jpg06.jpg41.jpg18.jpg01.jpg16.jpg36.jpg10.jpg35.jpg02.jpg32.jpg21.jpg09.jpg07.jpg39.jpg11.jpg26.jpg40.jpg03.jpg37.jpg24.jpg05.jpg22.jpg28.jpg08.jpg15.jpg27.jpg44.jpg12.jpg20.jpg
GALERIA
112.jpg72.jpg25.jpg69.jpg51.jpg29.jpg18.jpg10.jpg57.jpg107.jpg31.jpg55.jpg78.jpg56.jpg101.jpg68.jpg87.jpg100.jpg67.jpg61.jpg98.jpg86.jpg93.jpg99.jpg80.jpg102.jpg12.jpg53.jpg27.jpg35.jpg01.jpg71.jpg52.jpg36.jpg92.jpg05.jpg63.jpg73.jpg02.jpg50.jpg07.jpg65.jpg41.jpg97.jpg33.jpg54.jpg19.jpg82.jpg43.jpg47.jpg20.jpg103.jpg14.jpg34.jpg23.jpg74.jpg95.jpg91.jpg62.jpg42.jpg24.jpg60.jpg64.jpg22.jpg39.jpg45.jpg26.jpg109.jpg16.jpg96.jpg110.jpg15.jpg11.jpg32.jpg21.jpg89.jpg37.jpg09.jpg30.jpg66.jpg104.jpg83.jpg48.jpg81.jpg75.jpg108.jpg84.jpg79.jpg88.jpg28.jpg105.jpg49.jpg111.jpg90.jpg13.jpg17.jpg40.jpg59.jpg77.jpg08.jpg58.jpg38.jpg06.jpg106.jpg46.jpg44.jpg70.jpg03.jpg76.jpg94.jpg85.jpg04.jpg
Zespół Placówek Specjalnych
ul. Tatrzańska 9; 59-220 Legnica
tel/fax: 76 7233117; tatrzanska@zps.legnica.eu
Wykonanie i administracja
Bogumił Leśnikowski