A- A A+
Zespół Placówek Specjalnych
Zespół Placówek Specjalnych - baner
STRONA GŁÓWNA
ZPS
SP12, BS7
SP12, BS7
MP5, SP12, SPdP
MP5, SP12, SPdP
ORW
ORW
65-cio lecie Zespołu Placówek Specjalnych
E-dziennik
E-dziennik
Legnica - z nią zawsze po drodze
BIP
BIP

O PLACÓWCE

internatInternat Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy ma swoją siedzibę przy ulicy Piechoty 1 w Legnicy. Jest to budynek trzykondygnacyjny w pełni przystosowany na potrzeby internatu. Wychowankowie mają do dyspozycji pokoje dwu-, trzyosobowe wyposażone w nowe tapczany, szafy i szafki. Każda grupa wychowawcza posiada własną świetlicę. Na każdym piętrze znajduje się pełny węzeł sanitarny( toalety, prysznice).

Internat Zespołu Placówek Specjalnych przeznaczony jest dla dzieci mieszkających poza Legnicą. Dzieci i młodzież zostały otoczone tu fachową opieką po zajęciach szkolnych. Poprzez zajęcia rewalidacyjne i terapeutyczne umożliwiamy im rozwój ich zdolności i zainteresowań. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom oferujemy:

  • darmowy pobyt dzieci w internacie,
  • odpłatność tylko za wyżywienie (istnieje możliwość zwolnienia z odpłatności) – wysokość odpłatności uzależniona jest od dochodów,
  • wysoko wykwalifikowaną kadrę,
  • szeroki wachlarz zajęć rozwijających zainteresowania dzieci.

Zapewniamy odpowiednie warunki do wszechstronnego rozwoju wychowanków, nauki, zabawy, rekreacji i wypoczynku. Ponadto wspieramy szkołę w przygotowaniu uczniów do wyboru przyszłego zawodu.

Praca wychowawcza odbywa się w trzech grupach. Wychowankowie mają do dyspozycji własną kuchnię, w której wychowawcy prowadzą z dziećmi zajęcia kulinarne. Swoją kondycję fizyczną można doskonalić na zajęciach w siłowni. Młodsze dzieci mogą bezpiecznie bawić się w specjalnie przygotowanej do tego celu sali zabaw. Wychowawcy prowadzą z dziećmi i młodzieżą szereg zajęć w ramach działających sekcji, np. kulinarnej, plastycznej, rekreacyjnej .  W internacie działa także Szkolny Klub Europejski oraz aktywnie działające Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wychowankowie mogą uczestniczyć w wyjazdach zagranicznych w ramach wymiany młodzieży z innymi krajami.

GALERIA
No images
BAZA LOKALOWA
silownia-2.JPGswietlica-3.JPGpokoje-4.JPGprac-kulinarna.JPGpokoje-1.jpgartterapia-1.jpgswietlica-4.JPGpokoje-5.JPGsilownia-1.JPGsalazabaw-1.JPGpokoje-3.JPGswietlica-1.JPGartterapia-2.jpgswietlica-2.JPGpokoje-2.JPGsalazabaw-2.JPG
Zespół Placówek Specjalnych - INTERNAT
ul. Piechoty 1; 59-220 Legnica
tel/fax: 76 7233126; sekretariat@zps.legnica.eu
Wykonanie i administracja
Bogumił Leśnikowski